Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.

Liberya Vizesi

Liberya vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla, vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Uzun yılların verdiği deneyim ve birikimle Liberya vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

İçindekiler


Liberya Vize İstiyor mu?

Batı Afrika Ülkesi olan Liberya veya Resmi adı Liberya Cumhuriyeti'ne seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), (Gri) Hizmet pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri, 90 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Liberya'ya seyahat etmek amacı ile vize başvurusu yapacak olan kişilerden, Sarı Humma ve Sıtma Aşı Kartları talep edilmektedir.

Bu aşılar vize başvuru aşamasında, Firmamız tarafından istenmeyip esneklik gösterilse dahi, Liberya Sınır Kapılarında, Aşı Kartlarının asıllarını yanında bulundurmayan yolcuların, Ülkeye giriş yapmaları mümkün değildir.

Sarı Humma ve Sıtma Aşısı hakkında detaylı bilgi almak isteyen yolcularımızın, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sitesini ziyaret ederek bilgi almaları mümkündür.

Liberya vizesi nereden alınır?

Liberya vize işlemleri için, Henüz Türkiye'de Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu gibi resmi bir makamı bulunmamaktadır. Liberya'nın Türkiye'deki tek resmi makamı Liberya Fahri Konsolosluğudur.

Son yıllarda ülkemizde sıkça görülebilen, Vize dolandırıcılığına taviz vermemek adına, Kendilerini Liberya Ankara Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu gibi tanıtmak isteyen şahıs veya kuruluşlara itibar edilmemesini tavsiye etmekteyiz.

Liberya'nın Kapıda vize veya e vize gibi uygulamaları bulunmamaktadır. Seyahatiniz öncesinde pasaportunuza bastırılmış manuel vizeye sahip olmanız gerekmektedir.

Firmamız birçok Afrika ülkesinde olduğu gibi, Liberya vize işlemlerinde, Yolcularını şahsen çağırmadan, Onların vize işlem sürecini başlatmaya ve sonuçlandırma işlemlerini takip etmeye tam yetkilidir.

Liberya vize evraklarının en güncel haline, Sitemiz üzerinden ulaşabilir veya Profesyonel destek ekibimizden mail veya Telefon yolu ile ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

Liberya vizesi başvuru evraklarınızın tamamını, Türkiye'nin Tüm İllerinden İmmigration Canada Adp adresimize anlaşmalı kargo yolu ile gönderebilir ve sonuçlanan başvurularınızı Güncel Kargo Adresinize geri isteyebilirsiniz.

Liberya Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya vize başvurusunda bulunacak pasaport sahiplerinin, Yeterlilik sürelerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Liberya vizesi için pasaport geçerlilik sürenizin en az 1 yıl olması zorunlu bir kuraldır.

Liberya'ya seyahat etmek için yapmanız gereken ilk adım, Liberya'ya hangi amaçla seyahat etmek istediğinize ve hangi vize türüne başvuru yapacağınıza karar vermektir.

Liberya seyahati için, Profesyonel ekibimiz ile iletişime geçip, Gerekli olan başvuru evraklarının tamamını eksiksiz olarak, Firma adresimize kargo yolu ile iletmeniz, Başvuru aşamasının sonuçlanması için atacağınız en büyük adım olacaktır.

Liberya vizesi, İki Kategoride vize türüne başvuru yapılarak sonuçlanmaktadır. Liberya Turistik vize veya Liberya Ticari Vizesi.

Başvuruya eksiksiz olarak hazırlanmış vize dosyaları, Salı günü işleme alınanlar Perşembe günleri, Perşembe günü işleme alınan dosyalarda Salı günü sonuçlandırılmaktadır.

Liberya vizesi için, Ekspres hizmet almak isteyen kişilerin başvuru dosyaları ise aynı gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ekspres vize hizmeti almak isteyen başvuru sahipleri Liberya vize harç ödemesine ilaveten 50 $ daha ekstra ödeme yapmaları gerekmektedir.

Liberya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

 • En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport aslı
 • Pasaport ön yüzünün fotokopisi
 • İki adet yeni çekinilmiş, Arka zemini beyaz olan fotoğraf
 • Sarı Humma ve Sıtma Aşı Kartlarının asılları
 • Liberya Konsolosluğu'na Hitaben yazılmış, Gidiş amacınızı detaylı bir şekilde anlatan dilekçe. (Şirket Antetli Kağıdına, Islak imza ve kaşeli olmalıdır.)

Şirketin;

 • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 • Vergi Levhası Fotokopisi – Güncel Tarihli
 • İmza Sirküleri Fotokopisi
 • Oda Kayıt Sicil Sureti ve Faaliyet Belgesi (Güncel Tarihli)

Çalışanlar için ek olarak;

 • SSK İşe Giriş Bildirgesi
 • Son 3 aylık Islak imza ve kaşeli Maaş Bordrosu
 • SGK Hizmet ve Tescil Dökümü (E-Devletten Barkotlu)

Yukarıda yer alan Liberya Vize Başvuru Evrakları 2019 yılına aittir. Konsolosluk birimi gerek duyması halinde ek evrak talep etme hakkına sahiptir.

Liberya Vize Ücreti

Liberya vize ücreti, tek girişli ve çok girişli vizelerin uzunluk sürelerine göre değişiklik göstermektedir.
Aşağıda yer alan vize ücretlerine, vize harç ücreti ve profesyonel danışmanlık bedelimizin tamamı dahildir.

Normal vize başvuru işlemleri Salı ve Perşembe günleri sonuçlanmaktadır.

Liste Başlık 1
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 2
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
İMMİGRATİON CANADA
ADP