Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.

Nijerya Vizesi

Nijerya vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla, vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Uzun yılların verdiği deneyim ve birikimle Nijerya vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Nijerya'ya seyahat etmek isteyen birçok vatandaşımız, hatalı vize başvuruları nedeniyle vize reddi almaktadır. Nijerya vize başvurusu koşullarını doğru incelemeyen ve güncel evrak takibi yapmayan kişilerin Nijerya'ya yapacakları yolculuklar aksamaktadır.

Firmamız, Nijerya'ya turistik, ticari veya ziyaret vizesi ile seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hizmet vermekte olup; Nijerya'dan Türkiye'yi ziyaret etmek isteyen Nijerya vatandaşlarına danışmanlık hizmeti sunmamaktadır.  "Nijerya'dan Türkiye'ye vize", Nijerya vatandaşları için Türkiye vizesi", "Nijerya vatandaşlığı ", "Nijerya Türkiye vize " gibi sorular hakkında cevap almak isteyen kişiler, Türkiye Abuja Büyükelçiliği'ni arayarak detaylı bilgi alabilir veya Dış İşleri Bakanlığı yetkili Nijerya vize başvuru merkezi; Turkish Service Agency (TSA) üzerinden, vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

İçindekiler


Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya veya resmi adıyla Nijerya Federal Cumhuriyeti, pek çok Afrika ülkesi gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize prosedürü uygulamaktadır. Nijerya'ya seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hangi amaçla olursa olsun, gerçekleştirmek istedikleri seyahatleri öncesinde, Nijerya vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri 16 Aralık 2011 tarihinde karşılıklı yapılan vize muafiyeti anlaşması gereği bu ülkeye gerçekleştirecekleri 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftırlar.

Nijerya'yı ziyaret edecek olan kişilerin, seyahatlerini gerçekleştirmeden önce mutlak surette seyahat amacına uygun olan bir vize türüne müracaat etmeleri gerekir. Nijerya Sınır Kapısında seyahat amacına uygun olarak almış olduğu vize türüne ait evrakların (Davetiye, Otel Rezervasyonu, Gidiş Dönüş Uçak Bileti vb.) birer nüshasını yanlarında bulundurmalıdır. Gümrük Polislerinin talep etmeleri durumunda bu evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir.

Nijerya, kısa ve uzun süreli kalımlar için, bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerden Sağlık Bakanlığı'na bağlı merkezlerden sarıhumma aşısı yaptırarak, Uluslararası Aşı Sertifikası edinmeleri gerekir. Ziyaretçilerin, Türkçe ve İngilizce olarak düzenlenen bu aşı kartını Nijerya gezileri boyunca yanlarında bulundurmaları gerekir.

 

Nijerya Kapı Vizesi

Nijerya vizesine acil ihtiyaç duymanız durumunda, firmamız Nijerya resmi makamlarınca (Immigration Office) düzenlenmiş bu evrakı tedarik edebilmektedir. Nijerya kapı vizesi için seyahatinizden en az 96 saat önce bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Nijerya Kapı Vizesi için gerekli uçak bileti ve otel rezervasyonlarınız ile pasaport görüntünüzü, net ve okunaklı şekilde bizlere e-mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir.

Nijerya kapı vizesi doküman evrakı, yerel resmi makamlar tarafından düzenlenip kaydı girildikten sonra Sınır Gümrük Kapılarına bildirilmektedir. Bu sebeple, daha önce Nijerya'da herhangi bir suç veya cezası bulunan kişilerin, Nijerya Kapı vizesi evrakının olumsuz neticelenme ihtimali yüksektir. Yerel makamların uygun görmediği durumlarda, Nijerya'ya seyahat edecek olan yolcuların, Ankara Nijerya Büyükelçiliği'nden manuel vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Nijerya kapı vizesi evrakının tarafınıza ulaşması ile birlikte Sınır Gümrük Kapısında 62 $ ek harç bedeli ödeyerek, 1 aylık tek girişli ticari vize ile Nijerya'ya giriş yapabilirsiniz. Ancak, Nijerya kapı vizesi için düzenlenen resmi evrakın, normal vize harç bedelinin yaklaşık 5 kat daha pahalı olması nedeni ile Nijerya vizesi alacak kişilerin, Nijerya'ya gerçekleştirecekleri seyahatlerinden en az 15 gün önce gerekli evraklar ile birlikte Firmamıza müracaat etmeleri, yüksek maliyet ödememeleri açısından önemle tavsiye edilmektedir.

Nijerya e-Vize

01.06.2019 tarihinden itibaren Nijerya e-Vize uygulaması başlamıştır. Nijerya'daki kalım süresi 14 günü geçmeyecek ve ticari amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen yolcularımız Nijerya e vize uygulamasına müracaat edebilirler.

Nijerya e-vize başvuruları, Abuja'da bulunan Immigration Offices tarafından onaylanmaktadır. Nijerya e vizesi için başvuruda bulunacak bireylerin, istenilen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

Nijerya e-Vize için Gerekli Belgeler

  • En az 6 geçerlilik süresi bulunan pasaport
  • Bir adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf
  • Seyahat detaylarınızı kapsamlı bir şekilde anlatan İngilizce dilekçe
  • Nijerya'dan gelen davetiye mektubu
  • Davetiye gönderen firmanın kuruluş şartnamesi
  • Davetiye gönderen firmanın son 3 yıllık vergi beyannamesi
  • Nijerya'dan gelen davet mektubunu imzalayan yetkilinin pasaport fotokopisi
Nijerya e vizesi için yukarıdaki yer alan evrakların tamamının firmamıza e-posta yolu ile iletilmesi, vize işlemlerinin başlatılması için yeterli olacaktır.

 

Nijerya elektronik vize işlemleri, başvurudan ortalama 7 iş gün sonrasında sonuçlanabilmektedir.

Firmamız, Nijerya elektronik vizesi almaya tam yetkilidir. Acil vize taleplerinizde ortalama 2 iş gününde Nijerya elektronik vize işlemlerini sonuçlandırabilmekteyiz.

Nijerya Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Nijerya vizesi için müracaat edecek olan başvuru sahiplerinin, başvuruları esnasında Nijerya Ankara Büyükelçiliğine iki adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf vermeleri gerekmektedir.

Nijerya vizesi için ibraz edilen fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması zorunludur. Solmuş, yıpranmış, deforme olmuş fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Nijerya vize fotoğraf ölçüleri 3,5x4,5 mm ebatında olmalıdır. Kişinin yüz kısmı cepheden görünmeli, alın ve kulak kısımları açık olmalıdır.

Fotoğraflar, gerekli şart ve kurallara uygun olmaması durumunda, Nijerya Büyükelçiliği yetkililerince kabul edilmeyecek, bu durum vize kabulü süresini uzatacaktır.

Nijerya Vize Ücreti

Nijerya vize ücretleri, vize dosyanızın işleme alınabilmesi, incelenmesi ve vizenin uygun görülmesi halinde pasaportunuza stiker basılması için alınmaktadır. Nijerya vize ücretleri müracaat edilen vizenin kategorisine, vize süresine ve ülkeye giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Nijerya vize ücretleri, vize dosyanızın kabul görmesi durumunda, Konsolosluk yetkilileri tarafından Amerikan Doları cinsinden, nakit olarak, tahsilat makbuzu karşılığında alınmaktadır. Nijerya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi ortalama yedi iş günüdür. Bu başvurular için Nijerya Büyükelçiliği, normal prosedürde yazan vize harçlarını sizlerden talep etmektedir. Seyahatinizin aciliyetini bildirmeniz ve Nijerya Büyükelçiliği tarafından Hızlandırılmış (Ekspres) Vize uygulamasına uygun görülmeniz durumunda, vize harçları yaklaşık olarak iki kat artış gösterecektir.

Nijerya vize harçları her yılın başında artış göstermektedir. Bu sebeple yeniden gerçekleştirmek istediğiniz Nijerya vizesi müracaatları öncesinde, güncel Nijerya vizesi ücretleri hakkında bilgi alıp başvuru yapmanız gerekmektedir.

İşleme alınan ve olumsuz sonuçlanan vize başvurularında, Nijerya Büyükelçiliği hiçbir şekilde ücret iadesi yapmamaktadır. Bu nedenle; gerek para, gerekse zaman kaybına yaşamamak için size verilen evrak listesini eksiksiz şekilde tamamlayıp en kısa sürede danışmanlarımıza teslim etmeniz önemlidir.

Nijerya Vizesi Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

 
Nijerya'ya seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hangi amaçla olursa olsun, gerçekleştirmek istedikleri seyahatleri öncesinde Nijerya vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik) Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır.
 
Liste Başlık 1
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 2
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
Liste Başlık 3
Bu öğe hakkında insanlara bilgi verin. Bu öğeyi ilginç kılan nedir? Insanların yapmasını istediğiniz işlem için gerekli bilgileri verin.
İMMİGRATİON CANADA
ADP